Schody szklane 

Pasujące do każdego wnętrza

Stopnice ze szkła nadają niesamowite wrażenie nowoczesności wnętrzom, w których są montowane. Wzmocnione hartowane szkło o odpowiednio dobranych parametrach technicznych, jest materiałem bezpiecznym, ale też niesamowicie plastycznym i zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, dlatego możecie Państwo koncentrować się na estetycznych aspektach gotowych konstrukcji. Wnętrze, posiadające szklane schody nabiera indywidualizmu, oryginalności. W połączeniu z dobrze dobraną konstrukcją metalową lub drewnianą , na pewno będzie budziła podziw i zrozumiałe zainteresowanie.

188394584

Bezpieczeństwo

Szkło wykorzystywane do budowy schodów jest wyjątkowo wytrzymałe i w pełni bezpieczne. Stopnie z niego wykonane gwarantują bezpieczeństwo z trzech powodów. Pierwszym jest technologia jego produkcji, drugim fakt, iż montowane są na specjalnej, metalowej konstrukcji i po trzecie nie ma żadnego zagrożenia, w przypadku ukruszenia czy skaleczenia. W porównaniu ze schodami z innych materiałów, szklane wypadają bardzo korzystnie pod wieloma względami.

Podłogi i stopnie szklane wykonujemy ze szkła bezpiecznego hartowanego, laminowanego 3 warstwowego. Pomiędzy szybami zastosowane są po 4 warstwy folii EVA SAFE BRIDGESTONE, dzięki czemu unikamy ugięć w centralnym punkcie obciążenia stopnia. Schody najczęściej wykonujemy ze szkła barwionego w masie, bądź poprzez laminowanie barwnymi foliami w dowolnym kolorze. Powierzchnie szklanych schodów, ze względu na możliwość poślizgu, poddajemy procesowi matowienia przez piaskowanie lub pokrywamy je specjalnymi powłokami czy foliami antypoślizgowymi.

estetyka

Mamy niemal nieograniczone możliwości rozwiązań projektowych. Szklane schody najczęściej wykorzystuje się w biurach, urzędach, kawiarniach, restauracjach, obiektach handlowych, a także w budownictwie indywidualnym

Jeśli chodzi o metalową konstrukcję podtrzymującą schody, jest ona wykonywana najczęściej ze stali nierdzewnej. Niektórzy wolą, by pozostała matowa, więc poddawana jest szczotkowaniu, może być jednak pomalowana na dowolny kolor.

Kolorystyka i wzornictwo: